Κόντρα στην παράδοση

Μικρό το μενού της Δευτέρας, ωστόσο βρέθηκαν τρεις επιλογές από Κύπρο, Γερμανία και Γαλλία.

Καλησπέρα σε όλους! Στις λεπτομέρειες χάθηκαν τα δύο από τα τρία σημεία της χθεσινής στήλης, με τη Ξάνθη να κάνει το καθήκον της στο πρώτο κομμάτι του ματς (2-1 ημίχρονο), όμως το τελικό 2-2 έσβησε το άσο ημίχρονο-άσο τελικό. Την ίδια ώρα που δεν πέρασε και το goal/goal στο Νιούπορτ – Μπάρνετ, με τους γηπεδούχους να παίζουν από το 11’ με παίκτη λιγότερο και να πετυχαίνουν τη νίκη με 1-0. Αντιθέτως, επιβεβαιώθηκε ο άσος στο Μαρίτιμο – Μαδέιρα. Αυτά από τα χθεσινά, αν δεν έχεις και λίγη τύχη στο στοίχημα δεν γίνεται η… δουλειά! Πάμε στα σημερινά με τρεις αναμετρήσεις από Κύπρο, Γερμανία και Γαλλία.

Εκκίνηση από την Μεγαλόνησο, εκεί που ο ΑΠΟΕΛ φιλοξενεί την ΑΕ Λεμεσού για τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ. Ο ΑΠΟΕΛ επιστρέφει στην καθημερινότητα, μετά τον αποκλεισμό από το Γιουρόπα Λιγκ στο Βέλγιο κόντρα στην Αντερλεχτ μεσοβδόμαδα. Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα στους πρωταθλητές που στοχεύουν σε ακόμη έναν τίτλο και φιλοξενούν μία ΑΕ Λεμεσού σε σύγχυση, αφού συνεχίζει τις τελευταίες εβδομάδες με υπηρεσιακό, ενώ στα μεγάλα ματς δεν έχει βγάλει δυναμική. Πάμε στον άσο με over 1.5, αφού στο μυαλό μου έχω ένα σκορ του 2-0 με 3-0. Σημείο που καλύπτει το πρώτο σκορ και η απόδοση βρίσκεται σε καλά πλαίσια.

Ακολουθήστε το bxpbet.com στο Twitter!

Το δεύτερο ματς έρχεται από την Β’ Γερμανίας, με την Ουνιόν Βερολίνου να υποδέχεται τη Νυρεμβέργη στην 25η αγωνιστική. Μπορεί η παράδοση να είναι υπέρ των φιλοξενούμενων, παραμένοντας χωρίς ήττα κόντρα στην ομάδα του Βερολίνου ανεξαρτήτως έδρας και θεσμού (7 νίκες, μία ισοπαλία), όμως η φετινή εικόνα των δύο ομάδων δύσκολα μας οδηγεί προς τα δεξιά. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται σε πολύ καλό μομέντουμ, κυνηγάνε την άνοδο, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που βρίσκονται στη μέση του βαθμολογικού πίνακα και δεν ψάχνουν κάτι συγκεκριμένο πλέον στη σεζόν. Πάμε στο κίνητρο, αλλά και στο καλύτερο ρόστερ. Ασος.

Τέλος, στην Β’ Γαλλίας και στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής, η καλύτερη επίθεση της κατηγορίας (Στρασβούργο) πηγαίνει να αντιμετωπίσει μία Οσέρ που ψάχνει διακαώς τους βαθμούς για την παραμονή της. Μπορεί να έχει την χειρότερη επίθεση κατηγορίας (21 γκολ όταν η αμέσως επόμενη είναι η ουραγός Λαβάλ με 24), όμως βρίσκεται σε δύσκολη βαθμολογική θέση και πρέπει να κυνηγήσει για το γκολ. Ο τρόπος παιχνιδιού του Στρασβούργο, ίσως δούμε ένα πιο γρήγορο τέμπο και το να δούμε γκολ και από τις δύο πλευρές είναι πιθανό.

Αυτά για σήμερα. Νέα στήλη αύριο, να προκύψει κάτι καλό.