14/07/2017
Στήλες >  Bxpbet.com

Υπάρχουν κάποια στατιστικά που (και να θέλεις) δεν μπορείς να τα αγνοήσεις. Ενα τέτοιο εντοπίσαμε στην Πρέμιερ Ιρλανδίας και αφορά το ζευγάρι Μπρέι-Κορκ.

Σύμπτωση;

Στην πρωτοπόρο και εξαιρετική φέτος Κορκ έχουμε αναφερθεί πρόσφατα, με διθυραμβικά σχόλια, αλλά σήμερα δεν θα πούμε κουβέντα για δαύτην. Προτιμάμε να ασχοληθούμε με την Μπρέι. Κοιτάξτε λοιπόν τι βρήκαμε. Το συγκρότημα του Χάρι Κένι έχει σκοράρει 40 φορές σε 21 αγώνες πρωταθλήματος, τα 26 εκ των οποίων στο α’ ημίχρονο. Δεν θα βρείτε άλλη ομάδα με τέτοιες επιδόσεις στο πρώτο 45λεπτο στην Ιρλανδία. Θέλετε να δούμε και τι κάνει εντός έδρας; Από τα 19 συνολικά τέρματά της στο «Καρλάιλ Γκράουντς», τα 15 τα πέτυχε στο α’ ημίχρονο. Αν το θεωρείτε σύμπτωση, μη δώσετε σημασία στην επιλογή μας. Αν όμως πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο να αγοράσετε ένα δυνατό σημείο, ακολουθήστε. Ποιο είναι αυτό το σημείο; Το g/g στο α’ ημίχρονο (σε απόδοση 3.65). Για τους πιο τολμηρούς, πάντως, υπάρχει και το να σκοράρει η γηπεδούχος και στα δύο ημίχρονα, σε απόδοση πάνω από 5.00!
Θα βρει χώρους
Πιθανόν να θυμάστε ότι πριν από δύο εβδομάδες είχαμε ποντάρει στο 2+Over για τον αγώνα Κρίστιανσουντ – Ρόζενμποργκ. Το τελικό 3-3 μπορεί να «λέει» ότι ήμασταν… κοντά στο ταμείο, αλλά δεν είναι έτσι. Αν μία ομάδα αδικείτο από το σκορ, ήταν η γηπεδούχος, που κοίταξε στα μάτια τη μεγάλη αντίπαλό της και δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις. Αφορμή για να ασχοληθούμε ξανά με την Κρίστιανσουντ μας δίνει το επερχόμενο ματς με τη Βαλερένγκα. Καταρχάς, μας έκανε εντύπωση ότι ο άσος είναι αουτσάιντερ (περιμέναμε πιο μοιρασμένες τις αποδόσεις), αλλά θα σταθούμε στο over 3,5. Δεν χρειαστήκαμε πολλή σκέψη για να καταλήξουμε σ’ αυτό το σημείο. Δείτε τα αποτελέσματα και θα καταλάβετε: τρία σερί over 3,5 έχει φέρει η Κρίστιανσουντ (με 5, 6 και 6 γκολ αντίστοιχα) και κόντρα σε μια ομάδα που δεν… φοβάται να βγει στην επίθεση, θα βρει χώρους για να χτυπήσει…
Η ομάδα των over
Τα 23 από τα 34 παιχνίδια της Τσβόλε στο ολλανδικό πρωτάθλημα συνοδεύτηκαν από over. Τα φιλικά της είχαν επίσης πολλά γκολ: 9-1 τη Χάτο Χέιμ, 3-0 τη Χένεμουιντεν, 3-0 τη Χόοχεφεεν, 8-0 την Ντάλφσεν, αλλά και 0-0 με τη Χενόεχεν. Αντίπαλός της απόψε είναι η Εμεν από τη Β’ κατηγορία, η οποία επιβλήθηκε 5-0 της Φότμπαλφερεμιχινχ Εμεν και 5-2 της Κλαζιναφέιν. Επιλέγουμε το over.
Γερμανοί και Ελβετοί
Η Βόλφσμπουργκ παρέμεινε στην Μπουντεσλίγκα λόγω των νικών της στα πλέι άουτ με την Μπραουνσβάιγκ (1-0, 1-0). Η Βίντερτουρ είχε 10 over στις 11 τελευταίες υποχρεώσεις της την περσινή σεζόν στη Β’ Ελβετίας, όπου τερμάτισε έκτη σε σύνολο δέκα ομάδων. Στα έως τώρα φιλικά της επικράτησε 5-0 της Μπούλαχ, 2-0 της Μουρι, ήρθε 1-1 με την Ααραου, έχασε 2-0 από την Τουν και επιβλήθηκε 5-1 της Μπρουλ. Ποντάρουμε στο να σημειωθούν τουλάχιστον τρία γκολ.
Η Χάντερσφιλντ της Πρέμιερ
Μπέρι και Χάντερσφιλντ συναντήθηκαν τελευταία φορά σε επίσημο αγώνα το 2012. Ηρθαν ισόπαλες 3-3, στο 12ο over τους στις 18 πιο πρόσφατες μονομαχίες τους. Η Μπέρι αγωνίζεται πλέον στην Α’ και η Χάντερσφιλντ στην Πρέμιερ. Στο προηγούμενο φιλικό της, με τη Σάντερλαντ, η Μπέρι έχασε 2-3. Στο over η επιλογή μας.

Δείτε τη συνέχεια του άρθρου και τις προτάσεις των συντακτών του bxpbet.com στο superstoixima.com