Διπλό στο Κλίβελαντ και πλεονέκτημα για Πέισερς

16/04/2018 01:18:00

Οι  Πέισερς νίκησαν άνετα τους Καβαλίερς στο Game 1 της προημιτελικής σειράς με 98-80.

Τα νέα παιχνίδια της Novomatic, με εντυπωσιακά γραφικά και δυνατό ήχο, μόλις έφτασαν στην Sportingbet.gr! (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις Κόντρα στους Πέισερς, ο ΛεΜπρον έγινε ο δεύτερος παίκτης σε καλάθια στα playoffs κι ο τρίτος σε ασίστ. Όμως, οι Πέισερς ήταν αυτοί που έκαναν το 1-0 επικρατώντας με 98-80 στο Κλίβελαντ και ανάγκασαν τον «βασιλιά» να γνωρίσει την ήττα για πρώτη φορά στην καριέρα του σε πρώτο ματς στη σειρά των playoffs. Το ματς ξεκίνησε στο Κλίβελαντ με τους Πέισερς να έχουν... σπασμένα φρένα και να κλείνουν το πρώτο 12λεπτο με το επί μέρους σκορ να είναι 33-14. Η παρέα του ΛεΜπρον προσπάθησε να απαντήσει, και από το -23 στην τρίτη περίοδο έφτασε στο -7 αλλά από εκεί και πέρα η ομάδα της Ιντιάνα κράτησε σε απόσταση και τελικά με 25-15 σκορ στο τέταρτο 12λεπτο έφτασαν στη νίκη. Τα δωδεκάλεπτα: 14-33,24-22,27-18,15-25

πηγή: gazzetta.gr