Ειδήσεις

Τελευταία ενημέρωση: 15/12/2017 23:59:31
Σοβαρεύτηκε και κέρδισε άνετα ο ΠΑΟΚ
15/12/2017 06:02:00

Μπορεί αρχικά ο Παναθηναϊκός να πήρε το πρώτο σετ στο ματς με τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία, στην συνέχεια όμως ο «δικέφαλος» του βορρά σοβαρεύτηκε και έφτασε με άνεση στο 3-1.

Διπλό τετράδας για Ηρακλή στην Πάτρα
14/12/2017 02:58:00

Την καλή του πορεία στο πρωτάθλημα συνέχισε ο Ηρακλής με τον «γηραιό» να επικρατεί στην Πάτρα της Παναχαϊκής με 3-1 φτάνοντας τον Ηρακλή Χαλκίδας στην 4η θέση.

Ο Αλεξανδρούπολης το ντέρμπι των Εθνικών!
14/12/2017 02:20:00

Εθνικός Πειραιώς και Αλεξανδρούπολης βρέθηκαν αντιμέτωποι στο κλειστό της Καλλιθέας με τους ακρίτες να επικρατούν με 3-2.

Σπουδαίο διπλό στη Χαλκίδα για τον Φοίνικα
14/12/2017 01:04:00

Σημαντική νίκη που του δίνει προβάδισμα για την τρίτη θέση πέτυχε ο Φοίνικας με τους Πειρατές να επικρατούν μέσα στη Χαλκίδα του τοπικού Ηρακλή με 3-2.

Μέρκοβα: «Αφιερωμένο στις συμπαίκτριές μου»
13/12/2017 02:24:00

Στις συμπαίκτριές της αφιέρωσε το βραβείο της πολυτιμότερης παίκτριας για την 9η αγωνιστική η Βέντουλα Μέρκοβα του ΑΟ Θήρας.

Ο Κουμεντάκης φέρνει αλλαγές στον ΠΑΟΚ
11/12/2017 22:48:50

Μεγάλες αναμένονται οι αλλαγές στον ΠΑΟΚ μετά και την συμφωνία με τον Ραφαήλ Κουμεντάκη. Στόχος ο καλύτερος δυνατός ψηλός, ενώ θα υπάρξει μικρή αναμονή και για Γκόμεζ.

Ταρνατώρος προς ΠΑΟΚ: «Μας το ζήτησε η ΕΟΠΕ, τα ίδια θα κάναμε για κάθε ομάδα»
11/12/2017 16:53:00

Με επιστολή του προς το ΤΑΑ ΠΑΟΚ ο πρόεδρος της ΕΣΑΠ Παντελής Ταρνατώρος δίνει απαντήσεις για την επιστολή της Λίγκας για την υπόθεση Βουνεμπάινα τονίζοντας πως το ίδιο θα έκανε για οποιαδήποτε ομάδα.

9η αγωνιστική: Κόρινθος - Πανναξιακός 0-3
11/12/2017 03:11:00

Με κορυφαία την Σέλμπι Ντάλτον ο Πανναξιακός πανηγύρισε την νίκη με 3-0 σετ στην έδρα της Κορίνθου και εδραιώθηκε στην τετράδα της Volleyleague.

Η Νίκη Αιγινίου μπλοκάρε την Παναχαϊκή με 3-1 σετ
11/12/2017 01:54:00

Με όπλο το σερβίς που απέφερε 9 άσσους και με 16 πόντους από μπλοκ η Νίκη Αιγινίου νίκησε την Παναχαϊκή με 3-1 σετ και πήρε πολύτιμο τρίποντο που την φέρνει στους 10 βαθμούς μαζί με τον Ηρακλή και την Κηφισιά. Η Παναχαϊκή ξεκίνησε καλά με ανατροπή και την κατάκτηση του 1ου σετ αλλά στη συνέχεια δε μπόρεσε να κρατήσει την ποιότητα στην υποδοχή της και γνώρισε την ήττα.

Ο Ηρακλής με την επιστροφή Προύσαλη 3-1 τον ΑΟΠ Κηφισιάς
10/12/2017 03:54:00

Ο Ηρακλής Πετοσφαίρισης παρότι έχασε το πρώτο σετ νίκησε τον ΑΟΠ Κηφισιάς 3-1 σετ μετά από πολύ καλή εμφάνιση και σημείωσε την τέταρτη νίκη του στο πρωτάθλημα. Η ποιοτική εμφάνιση του «γηραιού» στην ανάπτυξη οφείλεται στην επιστροφή του Κώστα Προύσαλη μετά από τρεις εβδομάδες απουσία λόγω του κατάγματος στο δάκτυλο.

Στο νοσοκομείο μπασκετμπολίστας από την επίθεση στο Μετς (vid)
10/12/2017 01:40:00

Στο νοσοκομείο διακομίστηκε μπασκετμπολίστας του Ζευς Ερυθρού από τα επεισόδια στο Μετς.

Ακόμα πιο κοντά σε ΠΑΟΚ ο Κουμεντάκης
09/12/2017 23:25:06

Εκτός πλάνων του προπονητή του στη Ναντ παραμένει ο Ραφαήλ Κουμεντάκης που πλέον βρίσκεται ακόμα πιο κοντά στον ΠΑΟΚ.

Ούτε σετ δεν χάνει ο Ολυμπιακός
09/12/2017 23:10:27

Την 8η νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε Ολυμπιακός με τις «ερυθρόλευκες» να επικρατούν του Αίαντα με 3-0. Μεγάλη νίκη επί του Άρη οι Μακεδόνες που συνεχίζουν την εκπληκτική τους πορεία που τους έχει φέρει στην 2η θέση.

Δεν τον σταματάει κανείς...
09/12/2017 22:26:57

Η επέλαση του Ολυμπιακού συνεχίστηκε και στην Χαλκίδα με τους Πειραιώτες να επικρατούν του πολύ καλού φέτος Ηρακλή με 3-0 κάνοντας το επτά στα επτά.

Πέρασε από Αλεξανδρούπολη ο Παμβοχαϊκός
09/12/2017 21:55:33

Νέα μεγάλη νίκη για τον Παμβοχαϊκό με τους Βραχατιώτες να περνάνε από την Αλεξανδρούπολη επικρατώντας με 3-2 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.