Πέντε στροφές πριν το τέλος, η Μίλαν δοκιμάζεται στην έδρα της Σασουόλο με στόχο να μην χάσει επαφή με την εξάδα. Δεν έχει ηττηθεί στο πρωτάθλημα μετά την επανεκκίνηση της Σέριε Α, μετρώντας έξι νίκες στα οκτώ πιο πρόσφατα παιχνίδια που έδωσε (6-2-0).

Με την επιθετική της γραμμή να κάνει θαύματα σε μία ακόμη αναμέτρηση, πέρασε σαν... σίφουνας το εμπόδιο της Μπολόνια (5-1), το Σάββατο. Σε εξαιρετική φάση και η Σασουόλο, βρήκε δίχτυα και στα οκτώ τελευταία ματς, αγνοώντας την ήττα στο ίδιο διάστημα (4-4-0). Αμφότερες περιμένουμε να αντιμετωπίσουν επιθετικά την αναμέτρηση και ο ρυθμός να ξεφύγει από τα πρώτα κιόλας λεπτά. Λογική επιλογή φαντάζει το Over.

Παίξε Νόμιμα Στοίχημα με LiveStream - 0% Γκανιότα* Κάθε Μέρα

Το μεσημέρι της Τετάρτης, διεξάγεται εμβόλιμη αγωνιστική στην Ιαπωνία. Η ανεβασμένη Καβασάκι (4 σερί νίκες) δοκιμάζεται στην έδρα της Σεντάι. Η φιλοξενούμενη δείχνει έτοιμη να φτάσει σε μία ακόμη νίκη, αφού στο πρόσφατο παιχνίδι συνέτριψε την άπειρη Γιοκοχάμα (1-5).

Τα τέσσερα γκολ της ήρθαν στην επανάληψη, ενώ ο αρχηγός Κομπαγιάσι αγωνίστηκε για πρώτη φορά φέτος, σημειώνοντας δύο τέρματα. Η Σεντάι αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα στην άμυνα και αυτό την έκανε να χάσει ένα «δικό» της ματς την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε με 2-0 της Σαπόρο, όμως αν και αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο, κατάφερε να αρκεστεί στον βαθμό (2-2). Τεράστια η διαφορά των δύο ομάδων. Αξία στο διπλό.