Καλημέρα σε όλη τη παρέα του bxpbet. Σήμερα έχουμε κύπελλα και σούπερ καπ. Πάμε να δούμε τι έχουμε «αλιεύσει» για σήμερα.

Άρης-Αστέρα Τρίπολης. Ο Άρης δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση, ήδη μετράει τρία παιχνίδια χωρίς να έχει βάλει γκολ. Μετά την ήττα από την Α.Ε.Κ. (0-1) εντός έδρας ηττήθηκε και από τον Παναθηναϊκό (0-1) πάλι στην έδρα του. Θα τριτώσει το κακό για τον Άρη; Αυτό δεν το ξέρω. Απλά ο αντίπαλος του σήμερα είναι μία ομάδα η οποία προέρχεται από εντός έδρας νίκη κόντρα στο Παναιτωλικό (2-0). Οι Αρκάδες βρίσκονται σε καλό μομέντουμ αλλά πάνε χωρίς Μπαράλες. Η παράδοση δείχνει Άρη. Είναι το πρώτο παιχνίδι μιας και θα έχουμε και επαναληπτικό. Πιστεύω το Χ ημίχρονο έχει αξία. Μιας και θεωρώ ότι οι ομάδες θα μπουν με πρώτο μέλημα να μη δεχτούν γκολ.

Ζήτα το και έγινε στη Winmasters.gr (21+) *Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις

Παναιτωλικός-Ολυμπιακός. Ο Παναιτωλικός ηττήθηκε όπως ανέφερα πιο πάνω από τον Αστέρα στη Τρίπολη. Ο Ολυμπιακός δείχνει να μη πατάει καλά αλλά παίρνει τα αποτελέσματα που πρέπει. Πρώτη επιλογή και εδώ το Χ ημίχρονο. Πιστεύω ότι ο Παναιτωλικός μπορεί να αντέξει για ένα ημίχρονο.

Αλκμάαρ-Άγιαξ. Παιχνίδι νοκ-άουτ για το κύπελλο Ολλανδίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας έχουμε παράταση και πέναλτι. Η Αλκμάαρ πιστεύω ότι δεν είναι εύκολος αντίπαλος το παιχνίδι για εμένα έχει πολύ ισοπαλία. Κάτι το οποίο το κρατάω.

Γιουβέντους-Νάπολι. Αγώνας για το Σούπερ Καπ Ιταλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας έχουμε παράταση και πέναλτι. Η ομάδα του Πίρλο πρόερχεται από ήττα στο Μιλάνο κόντρα στην Ίντερ (0-2). Η Νάπολι συνέτριψε εντός τη Φιορεντίνα (6-0). Πρώτη επιλογή και εδώ η ισοπαλία.  Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο ουδέτερο «Μαπέι Στέντιουμ».