Επιστροφή στη δράση των πρωταθλητών μετά τη διακοπή λόγω του Νέισονς Λιγκ και σήμερα και θα εστιάσω το ποντάρισμα μου στο Νησί.

Η πρωτοπόρος και εξαιρετική φέτος Έβερτον υποδέχεται τη Λίβερπουλ και μαζί με το Σίτι-Άρσεναλ είναι τα δυο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Τα "ζαχαρωτά" έχουν πετύχει 24 γκολ σε 7 επίσημα παιχνίδια φέτος και υπό τις οδηγίες του Κάρλο Αντσελότι έχουν δημιουργήσει ένα άκρως παραγωγικό και επιθετικό σύνολο. Από την άλλη η Λίβερπουλ, που προέρχεται από το διασυρμό με 7-2 από την Άστον Βίλα, θέλει να...ξαναβρεί το δρόμο της όμως σήμερα δε θα έχει εύκολο έργο. Και στις δικές τους φετινές αναμετρήσεις μπαίνουν πολλά γκολ (18 υπέρ - 13 κατά) σε πλήθος 6 αγώνων από Σεπτέμβρη και μετά.

Ολη η δράση της Superleague παίζει στο Stoiximan.gr με 250+ ειδικά στοιχήματα και επιλογές για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ

Σύμφωνα με τα παραπάνω για το ντέρμπι του Μέρσισαιντ θα επιλέξω το όβερ 1.5 γκολ πρώτου ημιχρόνου στο 2.30, μιας και βλέπω πολλά γκολ στα πρώτα ημίχρονα και των δύο μέχρι στιγμής. Ακόμη αν και η προϊστορία του συγκεκριμένου ντέρμπι δείχνει Λίβερπουλ (1-11-11) θα ποντάρω και στη διπλή ευκαιρία 1Χ στο εξαιρετικό 1.97.

Τσέλσι και Σάουθαμπτον έχουν ένα βαθμό διάφορα ύστερα από 4 αγώνες ενώ και οι δύο προέρχονται από νίκες κόντρα σε Κρίσταλ Πάλας (4-0) και Γουέστ Μπρομ (2-0) αντίστοιχα. Το ποντάρισμα μου για αυτή την αναμέτρηση πηγάζει από τη σιγουριά που βγάζει η ομάδα του Λάμπαρντ στο γήπεδο της. Οι "μπλε" έχουν νικήσει τα 7 από τα 8 προηγούμενη ματς πρωταθλήματος στο "Στάμφορντ Μπριτζ" με 18 γκολ υπέρ και μόλις 4 κατά.

Οι "Άγιοι" από την άλλη βέβαια νίκησαν πέρυσι στο Λονδίνο (0-2) όμως δύο σερί νίκες εκτός έδρας κόντρα στην Τσέλσι έχουν να πετύχουν από το μακρινό 1985. Δεν πιστεύω πως θα το καταφέρουν σήμερα απέναντι στη νεανική Τσέλσι που έκανε πολύ στοχευμένες προσθήκες το καλοκαίρι αγοράζοντας του Βέρνερ, Χάβερτζ και Ζιγιέχ. Άσσος στο 1.50.

Ανανεωμένο Pamestoixima.gr! 0% γκανιότα & πραγματικές στοιχηματικές προσφορές! *Οροι&προϋποθέσεις |21+

Η απογοητευτική κόντρα στην Τότεναμ Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ παίζει εκτός με την Νιούκαστλ και θεωρώ πως είναι από τα παιχνίδια που αξίζει να ποντάρει κανείς στην ισοπαλία. Οι φιλοξενούμενοι θέλουν να δώσουν μερικές απαντήσεις ύστερα από την ήττα με 1-6 από τα "Σπιρούνια" όμως η Νιούκαστλ δεν είναι και ο πιο βάτος αντίπαλος για να το πετύχουν.

Οι "κόκκινοι διάβολοι" παρουσίασαν όλες τις αμυντικές δυσλειτουργίες τους κόντρα στην Τότεναμ και πιστεύω πως βρίσκονται σε αρκετά ευάλωτη περίοδο με το ζήτημα του προπονητή να είναι ορθάνοιχτο. Απόν θα είναι ο βασικός επιθετικός Μαρσιάλ λόγω τιμωρίας ενώ ανέτοιμος θεωρείται ο Έντισον Καβάνι που υπέγραψε πρόσφατα. Πέραν από το Χ για τον τετραπλασιασμό θα επιλέξω και το ακριβές σκορ 1-1 σε απόδοση 7.15.