Τα φετινά αμυντικά προβλήματα της Λίβερπουλ είναι ξεκάθαρα το μελανό σημείο στα πλάνα του Γιούργκεν Κλοπ και με τον τραυματισμό του Φαν Ντάικ στο ματς με την Έβερτον (2-2) τα πράγματα στο αμυντικό τρίτο των Άγγλων δυσκολεύουν ακόμα περισσότερο. Βασικός παράγοντας για τα 13 γκολ που έχουν δεχθεί οι "κόκκινοι" στις πρώτες πέντε αγωνιστικές της Πρέμιερ Λιγκ, είναι και η απουσία του βασικού τερματοφύλακα Άλισον.

Στα του Άγιαξ τώρα βλέπω  δυναμικό ξεκίνημα στη σεζόν με 4 νίκες και μία ήττα στην Ολλανδία. Το κοινό σημείο στα παιχνίδια και των δύο είναι τα πολλά γκολ. Εγώ όμως θα εστιάσω σε αυτά του πρώτου ημιχρόνου. Ο "Αίαντας" έχει σκοράρει τουλάχιστον ενα γκολ σε όλα τα πρώτα 45λεπτα πέραν από το ματς που ηττήθηκε με 1-0.

Παίξε νόμιμα παρολί ποδοσφαίρου με 5 επιλογές κι αν χάσεις έναν αγώνα, η winmasters σου επιστρέφει το στοίχημά σου *Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις (21+)

Απέναντι στην Λίβερπουλ πιστεύω πως θα δούμε υψηλό ρυθμό με γκολ και από τους δύο. Οι Άγγλοι δεν έχασαν τις επιθετικές τους αρετές επειδή έχουν κάνει ένα μέτριο ξεκίνημα στη σεζόν με 13 γκολ υπέρ και άλλα τόσα κατά στο Νησί, ούτε όμως μπορούν από ο,τι φαίνεται να διορθώσουν τα κακώς κείμενα στα μετόπισθεν.

Το γκολ-γκολ στο 1.40 μου φαίνεται "ασφαλής" επιλογή. Ο τριπλασιασμός που προσφέρει όμως το γκολ γκολ στο πρώτο ημίχρονο είναι ακόμα πιο δελεαστική προσφορά, ενώ ακόμα θα πάρω και το όβερ 1.5 πρώτου ημιχρόνου στο 2.10 κυνηγώντας το σενάριο του δυνατού ξεκινήματος και από τους δύο.

Από την κόντρα μεταξύ Σίτι και Πόρτο στο Μάντσεστερ θα επιλέξω το γκολ-γκολ στο 1.75. οι Πορτογάλοι έχουν βάλει 12 γκολ και έχουν δεχθεί 6 με τα 3/4 παιχνίδια τους να έχουν λήξει γκολ γκολ. Στα μάτια μου το ρίσκο είναι χαμηλό για αυτή την τιμή που μπορώ να βρω το γκολ γκολ. Η Σίτι έχει φάει γκολ στα 4/6 φετινά παιχνίδια της (5 έφαγε μόνο από την Λέστερ εντός). Εναρκτήριο ματς Τσάμπιονς Λιγκ είναι πιστεύω πως ένα γκολ θα το βρουν οι Πορτογάλοι στην Αγγλία.