Η ΑΕΚ μπορεί να ξεκίνησε με δύο ήττες στην Ευρώπη, όμως τόσο στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Μπράγκα, όταν και είχε σημαντικές ευκαιρίες να πετύχει το γκολ και να δώσει άλλη ρότα στην αναμέτρηση, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο με την Λέστερ στο ΟΑΚΑ, όπου θα μπορούσε να πάρει την ισοπαλία από 0-2 στο ημίχρονο, έδειξε μερικά καλά στοιχεία στο παιχνίδι της. Απέναντι στη Ζόρια είναι η ώρα να πάρει το πρώτο της τρίποντο. Ακόμα και αν φαινομενικά η πρόκριση είναι δύσκολη υπόθεση λόγω του 3-0 στην Πορτογαλία, αν η Ένωση θέλει να διατηρήσει τις ελπίδες της χρειάζεται 6 βαθμούς στα ματς με τους Ουκρανούς.

Η Ζόρια δεν έχει δείξει κάτι το ιδιαίτερο στο Γιουρόπα έχοντας και αυτή δύο ήττες στο ξεκίνημα. Πρακτικά είναι στην ίδια κατάσταση με την ΑΕΚ και θα δώσει το 100% για να πάρει κάτι απόψε και να εξαντλήσει και αυτή τις πιθανότητες της για μια καλή πορεία. Στο πρωτάθλημα βρίσκεται στην 8η θέση με 2 νίκες 4 ισοπαλίες και 2 ήττες. Στα αγωνιστικά οι «κιτρινόμαυροι» δε θα μπορούν να στηριχτούν στους  Σιμόες, Μπακάκη και φυσικά Γκαρσία και Σιμάνσκι που απουσιάζουν καιρό. Η πιο σημαντική απουσία όμως θα είναι αυτή του προπονητή Μάσιμο Καρέρα ο οποίος λόγω ίωσης δεν ταξίδεψε για την Ουκρανία και έμεινε προληπτικά στην Αθήνα.

Το παιχνίδι ξαναρχίζει στα κορυφαία πρωταθλήματα με 0% γκανιότα! *Οροι&προϋποθέσεις |21+

Θα επιλέξω το "ισοπαλία όχι στοίχημα" μαζί με νίκη της ΑΕΚ στο 1.80. Ακόμα λόγω του ότι η Ένωση δεν έχει δείξει την απαραίτητη συγκέντρωση στην άμυνα φέτος, όμως παράλληλα έχει την ποιότητα στο επιθετικό της τρίτο (παρόλο που Λιβάγια-Ολιβέιρα δεν έχουν κάνει καλό ξεκίνημα) θα ποντάρω και στη νίκη της μαζί με γκολ γκολ που δίνει  5.50.

Στο άλλο ματς του ομίλου η Λέστερ υποδέχεται την Μπράγκα και νομίζω πως θα δούμε ένα πολύ ωραίο ματς. Πρόκειται για δύο πολύ ποιοτικές ομάδες οι οποίες πέραν από το 2/2 στην Ευρώπη έχουν πραγματοποιήσει πολύ καλό ξεκίνημα και στα πρωταθλήματα τους. Οι Άγγλοι έχουν νικήσει τα 4 τελευταία ματς και οι Πορτογάλοι τα προηγούμενα 6 (σε όλες τις διοργανώσεις). Είναι τα φαβορί του ομίλου και μάχονται για την πρωτιά. Θα ποντάρω αρχικά στο γκολ γκολ του 1.75 μιας και πρόκειται για δύο αμιγώς επιθετικές και δημιουργικές ομάδες.

Οι «αλεπούδες» έχουν πετύχει 10 γκολ στα τελευταία 4 παιχνίδια και η Μπράγκα πάνω από δύο στα 4 από τα προηγούμενα 6. Θα επιλέξω τέλος και το όβερ 3.5 κόρνερ πρώτου ημιχρόνου μαζί με όβερ 2.5 γκολ συνολικά σε απόδοση 2.50.