Η Ελλάδα θα υποδεχθεί στις 16:45 την Κύπρο στο γήπεδο της Ριζούπολης, με τους Διεθνείς να προετοιμάζονται για το παιχνίδι κόντρα στην Μολδαβία την Κυριακή. Είναι ένα παιχνίδι που «φωνάζει» Under καθώς και οι δύο έχουν πρόβλημα στο σκοράρισμα. Η Ελλάδα έχει μέσο όρο 1 γκολ στις 5 τελευταίες αναμετρήσεις της ενώ οι Κύπριοι έχουν βάλει μόνο 3 από το Νοέμβριο του 2019 και ύστερα (7 αγώνες). Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα δεν έχουν θέματα μόνο στο σκοράρισμα αφού κατάφεραν να...μη χάσουν μετά από 7 αγώνες παίρνοντας την ισοπαλία από το Αζερμπαϊτζάν με 1-1.

Θα επιλέξω αρχικά το Under 1.5 πρώτο ημίχρονο μαζί με Under 5.5 κόρνερ γιατί οι παίκτες θα εστιάσουν στο να βρουν τα πατήματα τους και να χτίσουν κάποιο ρυθμό στο παιχνίδι τους, αφού έχουν να παίξουν μαζί πάνω από ένα μήνα. Η Εθνική μπορεί να μη μας κάνει να τρίβουμε τα μάτια μας με τις εμφανίσεις της όμως είναι δεδομένα καλύτερη από την Κύπρο και πιστεύω πως θα νικήσει με χαμηλό σκορ. Για αυτό θα επιλέξω  και τον άσο μαζί με under σε απόδοση τριπλασιασμού.

Build a bet : Εύκολος συνδυασμός επιλογών από τον ίδιο αγώνα σε ένα μονό στοίχημα | 21 +

Από το παιχνίδι της Γερμανίας με την Τσεχία θα επιλέξω το γκολ γκολ φυσικά, αφού τα «Πάντσερ» αν και δεν έχουν χάσει εδώ και 10 αγώνες, δέχονται γκολ με πρωτοφανή -για τα δεδομένα τους- ευκολία. Από τον Σεπτέμβρη μέχρι σήμερα έχουν παίξει 4 αγώνες για το Nations League και ένα φιλικό με την Τουρκία. Έχουν δεχθεί 9 γκολ κυρίως λόγω των πειραμάτων που κάνει στο ρόστερ  ο προπονητή Γιόακιμ Λεβ. Οι Τσέχοι από την άλλη δείχνουν καλά στοιχεία από Σεπτέμβρη και μετά και πέραν από τις δύο ήττες με τους Σκωτσέζους έχουν μόνο νίκες. Είναι δυνατός αντίπαλος για την Γερμανία του τελευταίου καιρού.

Θα κυνηγήσω το G/G σε απόδοση 1.75 ενώ ακόμα μου αρέσει το 2.5 που δίνει η ισοπαλία ημιχρόνου γιατί έχω παρατηρήσει πως όταν οι εθνικές συναντιούνται μετά από καιρό θέλουν 1-2 ματς για να βρουν ρυθμό. Όποτε πιστεύω πως το πρώτο ημίχρονο θα είναι άκρως... αναγνωριστικό.  Τέλος θα ποντάρω και κάτι στο να σκοράρει ο στόπερ της Λεβερκούζεν Τζόναθαν Τα. Με ένα δυνατό αντίπαλο η Γερμανία θα δώσει βάρος και στα στημένα για να βρει γκολ. Εκεί ο Τα είναι πολύ δυνατός και μπορεί να μας δώσει μια εξαιρετική απόδοση με το να σκοράρει.