Η Μπάγερν "κόλλησε" στο 1-1 με την πολύ καλά προετοιμασμένη Βέρντερ Βρέμης και δεν κατάφερε να πάρει την 11η συνεχόμενη νίκη της σε όλες τις διοργανώσεις. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 45ο λεπτό με γκολ του Έγκεσταιν, με τους Βαυαρούς να φτάνουν στην ισοφάριση στο 62' με τον Κομάν. Η ομάδα του Χάνσι Φλικ είχε τις ευκαιρίες της όμως δεν κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ από το πρώτο ημίχρονο.

Η σημερινή της αντίπαλος Σάλτσμπουργκ μπορεί να είναι 1η στην Αυστρία όμως το τελευταίο διάστημα τα αποτελέσματα της δεν είναι τόσο ικανοποιητικά. Για πρωτάθλημα και Τσάμπιονς Λιγκ στα 5 τελευταία παιχνίδια μετράει μία νίκη, μια ισοπαλία και 3 ήττες με συνολικά γκολ 11 υπέρ και 13 κατά. Μιλάμε για ένα μέσο όρο 4.8 γκολ σε κάθε ματς και αν συνυπολογίσουμε τη νίκη της Μπάγερν με 2-6  στην Αυστρία (3 Νοεμβρίου) σήμερα πρόκειται να δούμε αρκετά γκολ.

Κορυφαία πρωταθλήματα ζωντανά* στην οθόνη σου. |21+ *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις.

Σίγουρα το να ποντάρει κανείς σε γκολ της Μπάγερν δεν είναι πρωτοτυπία. Είναι μάλλον το πιο πιθανό σενάριο για κάθε παιχνίδι της ομάδας από το Μόναχο. Όμως σήμερα δίνω περισσότερες πιθανότητες στο να κυριαρχήσει από νωρίς στο παιχνίδι με πάνω από ένα δικό της γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Το παράδειγμα του πώς μπορεί να στραβώσει ένα παιχνίδι όταν παρουσιάζεσαι νωθρός είναι πολύ "φρέσκο" όποτε θα επιλέξω μια πολύ επιθετική προσέγγιση του παιχνιδιού από τους πρωταθλητές Ευρώπης και Γερμανίας.