Το ένα ρεκόρ μετά το άλλο καταρρίπτει η εξαιρετική φέτος Μίλαν που αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος με πέντε πόντους διαφορά από τη δεύτερη Ίντερ. Στο Γιουρόπα είναι 2η με ένα βαθμό πίσω από την Λιλ.

Η πίστη στο πρόσωπο του Στέφανο Πιόλι απέδωσε και η ιταλική ομάδα παρουσιάζει ένα πολύ δεμένο σύνολο που μετράει μόνο μία ήττα φέτος για πρωτάθλημα και Ευρώπη.

Η Σπάρτα Πράγας και με νίκη δε μπορεί να πάρει πρόκριση και δε θεωρώ ότι θα βάλει δύσκολα στην Μίλαν, από την οποία ηττήθηκε με 3-0 στο ματς του πρώτου γύρου. Και οι δύο ομάδες έχουν σημαντικές απουσίες όμως το φαβορί είναι ξεκάθαρα οι φιλοξενούμενοι.

Aν το ματς τελειώσει 0-0, εσύ... δεν χάνεις* *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις (21+)

Κοιτώντας τα φετινά παιχνίδια των "ροσονέρι" βλέπω πως στα 16 από τα 18 για όλες τις διοργανώσεις, έχουν σκοράρει και στα δύο ημίχρονα, ένα στατιστικό που δε θα αγνοήσω και μαζί με το "κυνήγι" της πρώτης θέσης θα καταλήξω στο "να σκοράρει και στα δύο ημίχρονα η Μίλαν σε απόδοση 2.20.

Ίδιο θα είναι και το ποντάρισμα μου στην τελευταία στάση του ευρωπαϊκού ταξιδιού της ΑΕΚ. Η "ένωση" απογοήτευσε στο Γιουρόπα, πήρε μόνο μία νίκη και δέχθηκε συνολικά 13 γκολ τα οποία μοιραία την καθιστούν ουραγό του ομίλου. Η Λέστερ είναι ισόβαθμη με την Μπράγκα στην κορυφή (10 βαθμοί) και με νίκη κλειδώνει την ευνοϊκή πρώτη θέση.

Το κακό πρόσωπο που παρουσιάζει η ΑΕΚ το τελευταίο διάστημα έχει προκαλέσει μεγάλη απογοήτευση στο εσωτερικό της ομάδας, όμως το σημερινό παιχνίδι δεν πιστεύω πως μπορεί να είναι κριτήριο για το τι πως θα παίζει από εδώ και πέρα. Σίγουρα ο Μάσιμο Καρέρα θα προσπαθήσει να μην ανοίξουν άλλες πληγές στο "Κινγκ Πάουερ" όμως κόντρα σε ομάδα της Πρέμιερ Λιγκ, η οποία έχει μάλιστα ισχυρό κίνητρο, είναι εξαιρετικά δύσκολο να διορθωθούν τα πολλά αμυντικά προβλήματα της ομάδας.