Αποκλεισμός-σοκ για την Αλαβές στο κύπελλο, όχι τόσο επειδή έμεινε εκτός συνέχειας, όσο κυρίως για τον τρόπο που συνέβη αυτό. Ηττήθηκε 5-0 από την Αλμερία και τώρα ψάχνει αντίδραση. Η Σεβίλλη πήρε την πρόκριση επί της Λεγκανιές στην παράταση. Στο πρωτάθλημα προέρχεται από κακή εμφάνιση και ήττα από την Ατλέτικο. Δεν πείθει η φετινή Σεβίλλη, ενώ η Αλαβές τα έχει πάει εξαιρετικά με όλους τους μεγάλους.

Πληθώρα αγορών και παιχνιδιών, νόμιμο παιχνίδι με ασφάλεια! (21+)

Η Λειψία ξεκίνησε εξαιρετικά απέναντι στην Βόλφσμπουργκ, δέχθηκε την ανατροπή, ισοφάρισε, αλλά δεν βρήκε τον τρόπο να πάρει τη νίκη. Είδε την Μπάγερν να ανεβάζει τη διαφορά, όμως το βασικό είναι πως δεν είναι σε καλή κατάσταση. Από την άλλη η Ουνιόν είναι ασταμάτητη. Νίκησε δίκαια την Λεβερκούζεν και συνεχίζει να εκπλήσσει τους πάντες. Εχει αξία η κόντρα.

Smart Notifications: Live ενημέρωση για την εξέλιξη των αγώνων!

Η Γιουβέντους έχασε στο ντέρμπι με την Ιντερ και η κορυφή απομακρύνεται επικίνδυνα. Γι’ άλλη μια φορά δεν ήταν καλή , τα αμυντικά κενά υπήρχαν ξανά και έτσι ήρθε άλλη μια ήττα. Η Νάπολι ήταν καταιγιστική απέναντι στην Φιορεντίνα, πέτυχε έξι γκολ και ξέσπασε. Σε καλύτερη κατάσταση η Νάπολι, την στιγμή που η Γιουβέντους δεν πείθει καθόλου. Κλειστό πρώτο ημίχρονο βλέπω, με τους «παρτενοπέι» να βρίσκουν την λύση στο δεύτερο μέρος.